מנגנון המנעולן שלך פורץ מנעולים בתל אביב

מהם הדברים שיש לבחון כאשר רוכשים מנגנון נעילה לבית?

כולנו יודעים שביטחונם של בני ביתנו, משפחתנו וילדינו הוא בראש סדר העדיפויות של כל אדם, לכן בחירת דלת ומנעול לבית היא אחד הדברים החשובים יותר כאשר נכנסים לבית חדש, בעיקר כאשר הבית הינו בית קרקע, החשיבות של דלת הכניסה והמנעול היא אף גבוהה יותר.

שוק הצילינדרים, ומערכות האבטחה הקיים כיום הוא עצום והאפשרויות העומדות בפניכם לנעילת דלתות הבית הינן מרובות וכמעט אינסופיות, לכן בחירה במערכת אבטחה אשר מתאימה לצרכים שלכם עלולה להיות מתישה ומתסכלת, מאמר זה נועד לעשות לכם מעט סדר לגבי מערכות האבטחה והנעילה העיקריות אשר קיימות כיום בשוק דלתות הכניסה.

מערכות נעילה מכניות

בראש ובראשונה נמנה את המנעול אשר נמצא בשימוש ברוב דלתות הכניסה בעולם, וקיים כבר כמעט 6000 שנה הוא המנעול המכני, במנגנון נעילה מסוג זה ישנם פינים שנפתחים ונסגרים ובהתאם לכך נועלים ופותחים את הדלת על ידי סיבוב של מפתח בתוך חור המנעול. למעשה על ידי סיבוב של המפתח בחור המנעול, מתאפשרת פתיחתה וסגירתה של הדלת.

מנגנון מכני מסוג זה, התגלה בגרסתו המגושמת יותר בממצאים ארכיאולוגים שהעידו על קיומו כבר משנת 4000 לפני הספירה, במצרים הקדומה, ברומא וביוון. השימוש במנגנון זה קיים עד היום מכיוון שהוא נוח ופשוט, ואינו יקר מבחינה כלכלית, יחד עם זאת במרוצת השנים המנגנון שודרג ושופר ונוצרו סוגים ואיכויות שונות של צילינדרים ומנעולים אשר נותנות את אותו פתרון אבטחה כאשר מנגנון אחד יכול להחזיק עשרות שנים ואחר אחרי שנה עלול להישחק, כמו כן המנגנונים האיכותיים והחדישים יותר מגיעים עם כרטיס מגנטי ששומר מפני שיכפול המפתח על ידי אדם חורש רעות.

מערכות נעילה דיגיטליות

את מערכות הנעילה הדיגיטליות אנו יכולים לראות בעיקר במשרדים ובחברות גדולות אשר מעסיקות מספר עובדים. במערכות מסוג זה, ניתן לפתוח את הדלת על ידי הקשת קוד סודי או במערכות המפותחות יותר, באופן ביומטרי על ידי הצגת טביעת אצבע. המערכות הדיגיטליות מאוד אהודות על משרדים גדולים ומקומות עבודה ממספר סיבות, דבר ראשון מנגנון נעילה דיגיטלי יכול להשתלב במערך של מצלמות במעגל סגור אשר מותקנות במקום, סיבה נוספת לאהדתם בקרב חברות גדולות היא שהמערכות הללו מאפשרות לכל עובד חברה להיכנס למשרד על פי קוד ואינן מצריכות לשכפל מפתח עבור כל אחד במשרד, דבר אשר חוסך הרבה זמן ומשאבי חברה, תורם לנוחיותם של עובדי המקום וכמובן החשוב ביותר ממגן את המקום בצורה אשר מאוד מרתיעה ומקשה על פורצים פוטנציאלים להיכנס למקום.

האם ישנה חשיבות לבחירת הדלת עצמה?

דלת הכניסה היא הרהיט הראשון שאדם רואה כשהוא מגיע אליכם הביתה, אם אתם אנשים שאוהבים להשקיע בעיצוב, דעו, כי דווקא הדלתות המעוצבות והמיוחדות יותר, אלו שיתנו לביתכם את המראה הייחודי, אלו דלתות שיהיה יותר קשה להצמיד להן מנעול תואם, כמובן שישנם אינספור מנעולים שיכולים להתאים לכל דלת, אולם ככל שהדלת יותר ייחודית ויוצאת דופן כך ההיצע למנגנון עבורכם יהיה קטן יותר, דבר נוסף שעליכם לדעת טרם אתם משקיעים בדלת מעוצבת ומיוחדת הוא שבמידה ותזדקקו לשירותי פריצה מסיבה כזו או אחרת, הפריצה של המנעולן תהיה ארוכה יותר ותגרור יותר לכלוך ובלגן, כמובן שגם לפורצים יהיה יותר קשה לפרוץ דלת שאינה סטנדרטית.

בדיקת תקני בטיחות

לכל מנעול שמתקינים בביתכם ישנו תקן בטיחות, כאשר אתם מזמינים מנעול או דלת חדשה, חשוב מאוד לבדוק האם התקן הבטיחותי של המנעול והמנגנון שאתם מעוניינים בו עומד בתקנים העדכניים ביותר, התקנים משתנים מפעם לפעם וכדאי לבדוק זאת לפני ביצוע עבודת התקנת המנעול. התקן הגבוה ביותר שמספק את האבטחה הגבוהה ביותר הוא Grade 1  – תקן 1 הוא בדרגה הגבוהה ביותר של אבטחה, מנעולים מדרג זה אלו מנעולים שנחשבים למנעולים "חכמים", ויש להם יתרונות רבים המשלבים נוחות שימוש מרבית ורמת אבטחה גבוהה.

בחירת צילינדר ומפתחות

לאחר בחירת הדלת ובחירת המנעול וסוג המנגנון, עליך לבחור את סוג הצילינדר, כמובן שגם בתחום זה ישנו גיוון רב ודרגות שונות של אבטחה, כאשר הצילינדרים החכמים והמומלצים הם אלו אשר מגיעים עם כרטיס מיוחד אשר שומר על כך שהמפתח לא ישוכפל ללא ידיעת בעליו, הדרך היחידה לשכפל מפתחות מהסוג הזה הוא על ידי פנייה לאיש מקצוע שמבצע עבודות שיכפול מפתחות ושימוש בכרטיס המיוחד. מפתח מסוג זה אמנם יקר יותר מצילינדר שמגיע ללא כרטיס, אך לרוב הוא גם איכותי יותר ומחזיק שנים רבות, וכמובן החשוב ביותר הוא שהוא שומר על ביטחונכם בצורה הטובה ביותר.

 

אם כן, אין מנעול אחד שמתאים לכל הדלתות בעולם, הצרכים שלכם הם אלו שצריכים להכריע עבורכם באיזו מערכת מיגון עליכם לבחור, באיזה מנעול ובאיזה מנגנון. לרוב, בדלת הכניסה של הבית ההשקעה במיגון תהיה גבוהה מהמיגון בשאר חדרי הבית, אולם לעתים ישנם מקרים שגם בתוך הבית ישנו חדר שמצריך מאיתנו לדאוג למערכת נעילה רצינית יותר, למשל במקרים בהם ישנה קליניקה בתוך הבית או משרד באחד החדרים, ויש צורך ממשי לשמור על החומרים הרגישים הנמצאים בחדר. הבחירה במערכת מיגון היא לעיתים מבלבלת וקשה, אבל חשוב לזכור שזו משימה שמספיק לבצע אותה פעם אחת כמו שצריך בכדי לשמור על משכנכם בטוח, ולאפשר לכם ולמשפחתכם להרגיש ביטחון בבית וגם מחוצה לו.

דילוג לתוכן