מנעולנים המנעולן שלך פורץ מנעולים בתל אביב

5 עובדות על מנעולנים

לכל אדם יצא להכיר בחייו מנעולן אחד או שניים לפחות, לעתים ההיכרות עם מנעולנים היא על רקע של תיקון תקלה כזו או אחרת במנעול של הרכב או במנעול של הבית ולעתים אנו מזמינים שירותי מנעולנים בעתות מצוקה, כאשר אנו ננעלים מחוץ לבית, נועלים את מפתחות הרכב בפנים וכו', במאמר נביא לכם מספר עובדות מעניינות שלא בטוח שידעתם על המנעולן שלכם ובכלל על המקצוע.

מה הקשר בין מנעולן לאמן

על פי ממצאים ארכיאולוגים ידוע כי כבר לפני 6000 שנה היו קיימים מנעולי ענק ששמרו על האחוזות של המלכים, אך רק עד ימי הביניים הם היו מגושמים ומסורבלים, בימי הביניים גודלם של המנעולים והמפתחות שפתחו באמצעותם את המנעולים קטן משמעותית, וכמו כן היה מעבר לשימוש במפתחות עשויים ממתכת ולא מעץ כמו שהיה נהוג לפני כן, השימוש במתכת משך הרבה אמנים לייצר מפתחות מעוצבים ושונים זה מזה, למעשה בימי הביניים מי שייצר את המנעולים היו אמנים ובעלי מלאכה והם היו המנעולנים הראשונים.

התנאי ההכרחי לקבלה ללימודי מנעולן

בכדי לעסוק בתחום ולהיות מנעולן מוסמך כמובן שיש לעבור הכשרה וזה תקף לכל תחום שלומדים, יחד עם זאת ההכשרה במקרה זה לא תינתן בשום אופן למי שאינו נמצא מתאים לתפקיד של מנעולן ובשונה מרוב הקורסים במוסדות הלימוד השונים הכשרה של מנעולן תינתן אך ורק לאדם אשר יציג תעודת יושר מהמשטרה. מעבר לתעודת היושר, שהיא תנאי קבלה בסיסי, על המנעולנים לעבור עוד מספר מבדקי אישיות בכדי לבחון התאמתם למקצוע.

הדבר הראשון שמנעולנים בודקים לאחר פריצה

חשבתם פעם איך המנעולן 24 שעות בתל אביב אשר מגיע לפרוץ רכב או בית לא יודע שהוא למעשה שותף לפשע? כמובן שיכולתו של מנעולן מקצועי לפרוץ לכל רכב ולכל בית עלולה לפתות שוחרי זימה וביזה לנצל את שירותיו לרעה, אולם הדבר הראשון שמנעולן מקצועי ומוסמך יבדוק לאחר שיבצע פריצה (זאת במידה ולא יהיה ניתן לבדוק טרם הפריצה) הוא קיומו של מסמך המעיד שאותו אדם הוא אכן בעל הבית או בעל הרכב שזה עתה נפרץ.

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

כולנו מכירים את הילדים הקטנים שחולמים להיות כבאים או שוטרים ולהציל את העולם, אף אחד לא שמע על ילדים שחלומם היה להיות מנעולנים, אולם כל מנעולן עם ותק וניסיון יעיד שלא פעם ולא פעמיים הוא קיבל טלפונים כדי להציל את הילד שנתקע במקלחת או את הכלב שננעל ברכב, אנחנו נוטים לחשוב שמנעולן הוא האיש שפורץ לנו לאוטו או לבית כשאנחנו נתקעים מחוץ לבית, אך פעמים רבות קורה שאנשים וחיות ננעלים דווקא בתוך בתים ובתוך רכבים, ומוצאים לנכון להתקשר למנעולן שיחלץ אותם. עוד נקודה שניתן להשוות מנעולנים לגיבורי על בעידן שלנו, הוא שהם ממש כמו רופאים, כבאים ושוטרים עובדים וזמינים עבור לקוחותיהם 24/7.

חשיבות הותק והניסיון בתחום

תחום המנעולים הוא תחום אשר קיים כבר אלפי שנים, המקצוע הוא עתיק ועם השנים עבר תמורות ושינויים רבים, ההתפתחות הטכנולוגית משפרת את הביצועיים ואת האבטחה של המנעולים במטרה ליצור מנעול שלא ניתן לפריצה, מבחינת מנעולן הדבר אומר שהלימודים שלו לעולם לא יסתיימו, הוא יכול לדעת לפרוץ את כל המנעולים והכספות בעולם ואז יצוץ עוד מנגנון שיתווסף ומנעול מסוים שיקשה גם על מנעולן מקצועי לפרוץ אותו. מנעולן מקצועי תמיד ימשיך ללמוד ולעבור עוד ועוד הכשרות בכדי לספק את שירותיו באופן המקצועי והטוב והמועיל ביותר לכל לקוחותיו.

דילוג לתוכן