המנעולן שלך מנעול קומבינציה

מנעול קומבינציה

מנעול קומבינציה, או בעברית מנעול צירופים, הוא סוג של מנעול שעל מנת לפתוח אותו יש להזין קוד וצירוף מספרים או אותיות, זהו מנעול תמורות, פרמוטציה  – קרי סידור מחדש של עצמים, על מנת לפתוח את מנעול הקומבינציה יש להגיע לסדר הנכון של הקוד.  למפתח קומבינציה יש מספר סוגים וכל אחד מתאים למקום וסיטואציה שונים.

 

 מנעול קומבינציה בעל שתי חוגות:

סוג זה הוא הפשוט ביותר מבין מנעולי הקומבינציה, נפוץ בעיקר באופניים ולוקרים ועושה שימוש במספר דיסקים המסומנים במספרים. סידרם בסדר הנכון יפתח את המנעול.

מנעול קומבינציה בעל חוגה אחת:

מנעול קומבינציה המצוי בעיקר בכספות. משתמשים בחוגה אחת אשר לה אינטראקציה עם דיסקים אחרים החבויים בתוך המנעול. מנעול קומבינציה מסוג זה יפתח בסיבוב החוגה בכיוון השעון למספר הראשון, נגד כיוון השעון למספר השני וכך הלאה לסירוגין. לכל רדיוס המנעול יש ליד כל מספר מגרעת אשר נכנס אליה החלק המורה על המספר, כשמגיעים לצירוף הנכון המנעול נפתח.

מנעול קומבינציה באמצעות לחצנים:

דלתות רבות עושות שימוש במנעול קומבינציה על גבי לוח או מסך בעל לחצנים ומקשים. באמצעות לחיצה על הסדר הנכון אותו קבע בעל המנעול, המנעול יפתח והאדם רשאי להיכנס פנימה. מנעול קומבינציה מסוג זה עובד בעיקר על חשמל, כך שבבניין מגורים משותף יפסק השימוש בו לנוחות הדיירים שומרי המצוות. במשרדים גדולים ורבי עובדים, נהוג לחלק קוד אישי לכל עובד או מחלקה, זאת על מנת לא להגדיר קוד אחיד – כי אם כך הדבר בסופו של דבר עלול להתגלות לאיש זר. רצוי אם יש מנעול קומבינציה באמצעות לחצנים, להחליף את הכבוד מעת לעת.

דילוג לתוכן