מנעול שרשרת המנעולן שלך פורץ מנעולים בתל אביב

מנעול שרשרת – כשאתה רק רוצה להציץ

כמעט בכל בית בישראל בנוסף למנעול העיקרי יש מנעול נוסף אשר ממוקם קצת מעליו, מנעול שרשרת. כולנו מכירים את המנעול הזה, גם מהבית וגם מבתי מלון שבילינו בהם במהלך חיינו ואף משתמשים בו לנעילת הבית בנוסף לנעילה העיקרית. מטרתו של מנעול השרשרת היא לספק הגנה נוספת לבית כאשר אנחנו נמצאים בתוך הבית, שכן כאשר אנו יוצאים אין לנו דרך לנעול ולהשתמש בו מבחוץ. צורך נוסף שמנעול מסוג זה מספק לו מענה הוא הצורך בביטחון לדייר כאשר מישהו זר דופק בדלת הבית ומבקש להיכנס מסיבה כזו או אחרת והמנעול מאפשר לנו לפתוח את הדלת לכדי הצצה בלבד.

כמובן שאנו לא חייבים לפתוח את הדלת לכל אדם זר אשר מבקש להיכנס לביתנו, בין אם הוא מעוניין להיכנס במטרה לאסוף תרומות, או שהוא השליח של הפיצה, פתיחת דלת לאדם שאיננו מכירים עלולה להיות לעיתים מלווה בחששות בעיקר בקרב נשים. מנעול שרשרת בהחלט מפחית את מפלס החרדה, על ידי כך שהוא מאפשר לפתוח את הדלת לכדי חריץ קטן בלבד ולאפשר לנו להחליט אם האדם מולנו הוא תמים ואפשר לפתוח לא את הדלת במלואה.

האם מנעול שרשרת עוזר למנוע פריצה?

חשוב לציין שמנעול שרשרת אינו זה שיציל אתכם מפריצה, ודאי לא כאשר אתם מחוץ לבית ואין לכם יכולת לנעול אותו, אך הוא בהחלט יכול לעכב מעט את הפורץ. בכדי לחדור לבית עם מנעול שרשרת, ולאחר שהפורץ מצליח לעבור את מכשול המנעול המרכזי, ישנו צורך בהפעלת כוח פיזי מסוים, יחד עם זאת, הברגים אשר אחראים להחזיק את המסילה אליה נכנסת השרשרת, הינם קטנים ביותר והכוח שהפורץ יזדקק לו בכדי לפרוץ אותם אינו גדול במיוחד, במילים אחרות, אם מישהו מאוד רוצה להיכנס אל ביתכם, המנעול הזה לא ימנע ממנו זאת.

סודו של מנגנון מנעול השרשרת הוא בפשטותו, וזו הסיבה שהוא כבר שנים נמצא בשימוש וכמעט ואינו עובר שינויים, לפחות לא שינויים מרחיקי לכת. בעבר הוא היה מורכב ממסילה אשר היתה מחוברת לדלת, אליה נכנס הוכנסה השרשרת ולמעשה חסמה את הכניסה לבית. כיום, המנעול שינה צורתו והוא מגיע בשלל צבעים צורות ועיצובים, כאשר הרעיון הוא אותו רעיון בדיוק.

התקנת מנעול שרשרת?

התקנתו של מנעול שרשרת או מנעול דומה, היא פשוטה למדי, יחד עם זאת כדאי לתת לאיש מקצוע לבצע את ההתקנה, מנעולן מוסמך יוכל להסתכל על דלת ביתכם ולהמליץ לכם באיזה מנעול כדאי לבחור, כמובן שההמלצה היא לתת לו גם להתקין את המנעול ולא לעשות זאת בעצמכם. קיימים סוגים שונים של מנעולים כמו מנעול כספת, מנעול ייל, מנעול חשמלי, מנעול חכם, מנעול לוקר ועוד. המיומנות של המנעולן שלך הוא לזהות את הצורך שלכם ולהתאים לכם את המנעול המתאים ביותר.

דילוג לתוכן