פורץ המנעולן שלך פורץ מנעולים בתל אביב

עשה ואל תעשה – מה מונע או "מזמין" פורץ לחדור לביתכם?

את המאמר הזה נתחיל בהבהרה: אין דרך למנוע ב-100% חדירה של פורץ לביתכם. בדיוק כפי שפורץ מנעולים מוסמך יכול לפרוץ כל מנעול, כך גם פורץ שמעוניין לגנוב רכוש וכסף מכם, ידע לפרוץ את המנעול, ובכל זאת ישנם כמה אמצעי זהירות ומיגון שיאפשרו לכם לצאת מהבית בלב יותר שקט מבחינת חדירתם של פורצים חורשי רעות, נמנה בפניכם כמה מהם:

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להתקין בדלת ביתכם צילינדר איכותי. צילינדר שנחשב לאיכותי ביותר הוא צילינדר אשר מגיע עם כרטיס מיוחד בעל קוד זיהוי אשר לא יאפשר לאף אדם מלבד נושא הכרטיס לשכפל את המפתח של ביתכם. פריצות רבות מגיעות דרך הטבעות שיוצר הפורץ בפלסטלינה או אפילו על ידי זיהוי הפינים שעל המפתח, לאחר הזיהוי או ההטבעה יכול הפורץ להגיע לכל עסק לשכפול מפתחות ולשכפל את המפתח שלכם, לצורך העניין נוסיף כי לפורצים ישנם טריקים רבים כיצד להגיע אל ההטבעה של המפתח שלכם.

בנוסף לכרטיס אשר מונע שכפול של המפתח על ידי כל אדם, צילינדר נחשב לאיכותי כאשר יש לו מנגנון של פינים אשר מתמגנטים לפינים שיושבים בתוך המנעול, מנגנון כזה מקשה על פורץ לפרוץ את הדלת, כאמור הוא לא ימנע את הפריצה אך ירתיע מעט את הפורץ שיעדיף להתמודד ברוב המקרים עם מנעול פשוט יותר שיזרז את זמן הפריצה של בכמה דקות.

דבר נוסף, פעמים רבות פורץ נכנס דווקא מהחלון, נכון, פריצה דרך החלון אינה שכיחה בקומות גבוהות, אך בהחלט ישנם פורצים שיפרצו אפילו לקומה שניה או שלישית דווקא דרך החלון אם ימצאו את הגישה לעשות זאת, לכן, אם אין לכם סורגים בבית ואתם גרים בקומה שנייה ומטה, רצוי מאוד לא להשאיר פתחים הקוראים לגנבים. כאשר אתם יוצאים מהבית מומלץ לסגור ולנעול חלונות אשר מאפשרים גישה לפנים הבית, גם אם היא כרוכה בטיפוס שנראה לכם בלתי אפשרי. אם אתם לא בטוחים באיכות המנעולים אז כדאי שתפנו בהקדם למנעולן על מנת להחליף את המנעולים או לתקן אותם.

בשאלון מטעם אתר KGW השייך לרשת הטלוויזיה NBC, אשר הופנה לאסירים מורשעים שביצעו פריצות בעברם, הודו האסירים שכלבים גדולים ובכלל כלבים שנובחים ומרעישים הם סיבה מאוד טובה לוותר על הפריצה או לעבור לבית הבא ברחוב. כמובן שכל בית קרקע, חשוף יותר מבית בקומה גבוהה לסכנה מבחינת פריצה אליו , לכן, אם אתם אוהבי כלבים ואתם גרים בבית קרקע ובפרט אם יש לכם גינה, זו עוד סיבה מצוינת לאמץ כלב. בחלט כלב נחשב לאחד מגורמי ההרתעה הכי מוצלחים כאשר מדובר בפריצות.

עוד דבר שציינו אסירים רבים בתשובותיהם הוא שהכי קל ונוח לפרוץ לבתים עם גינות פרועות, ככל שיש יותר שיחים וצמחים שצומחים בפרא וללא גיזום, יותר קל לפורץ להסוות את עצמו ולחדור אל שטח הבית, במידה ויש לכם בית עם גינה גדולה, דאגו לטפל בה ולא להשאיר יותר מידי צמחיה שמטפסת בפראות, בעיקר לא באזורים שליד החלונות והדלתות, בית מוסתר המסווה בצמחייה הוא ממתק עבור פורץ.

לסיכום נאמר: גם אם כל חלונות ביתכם מצוידים בסורגים האיכותיים ביותר, במנעולים החזקים והמשוכללים ביותר, בדלתות הטובות ביותר ובמצלמות אבטחה ואזעקה הכי חדשה בשוק, אין ערבות לכך שלא יפרצו לביתכם. זכרו כאשר מדובר בהגנה מפני פריצות אין 100%, ונשבור כאן את המיתוס שמצלמות אבטחה מרתיעות, הן אינן מרתיעות כלל, נהפוך הוא, מצלמות אבטחה מושכות פורצים רבים לפרוץ לבית, המצלמות מהוות מעין הבטחה לכך שיש מה לגנוב, אולם אזעקה כן יכולה לגרום לפורץ לנוס על צעדיו ולברוח מהזירה ולמנוע מפריצתו להצליח, ממש כמו החבר על ארבע.

דילוג לתוכן