צילינדר לדלת המנעולן שלך פורץ מנעולים בתל אביב

5 סיבות וסימנים שמצריכים החלפת צילינדר לדלת

החלפת צילינדר היא לא עניין שיגרתי, צילינדר איכותי יכול להחזיק שנים רבות ללא תקלות וללא שחיקה, יחד עם זאת ישנם מקרים בהם מומלץ ואף הכרחי להחליף את הצילינדר לדלת ולהימנע מאי נעימות, במאמר זה נמנה את הסיבות העיקריות וכמו כן את הסימנים שמעידים על כך שהצילינדר שלנו כבר אינו מבצע את עבודתו נאמנה.

  1. בעת מעבר דירה – אין זה משנה אם אתם שוכרים את הבית או הדירה, או שרכשתם דירה ממישהו, כל עוד אתם נכנסים לבית חדש אשר התגוררו בו אנשים אחרים לפניכם, מומלץ מאוד להחליף את הצילינדר לדלת וקיים מבחר רב של סוגי צילינדרים. פעמים רבות, אנשים חושבים שאם הדיירים לפניהם נראים נעימים ונחמדים, החלפת הצילינדר לדלת היא סתם מיותרת וכרוכה בבזבוז מיותר של כסף, אולם, יש לקחת בחשבון שישנו סיכוי של יותר מסביר שהמפתח של הבית החדש שלכם הסתובב בין מספר אנשים די רב, וכמעט בוודאות הוא עבר אצל יותר מאדם אחד- אולי עבר לעוזרת שאינכם יודעים כלום עליה, אולי לחברים של הדיירים הקודמים או כל אדם אחר.
   בכל אופן כאשר אתם עוברים לבית חדש אין לכם שום דרך לגלות מה עבר על הצילינדר טרם נכנסתם לבית ואילו אנשים קיבלו בזמן כזה או אחר את המפתח לבית לידיהם, החלפת צילינדר לדלת במקרה של מעבר דירה תמנע כל ניסיון של השגת גבול מיותרת שעלולה להסתיים בעוגמת נפש ובאובדן גדול הרבה יותר מאשר הסכום אותו תשקיעו בצילינדר חדש, על אף שכל אדם חושב תמיד "לי זה לא יקרה".
  2. לאחר פריצההחלפת צילינדר בתל אביב לאחר פריצה לבית נשמע כמו דבר שהוא מבון מאליו לעשותו, יחד עם זאת אנשים רבים חושבים שאם הפורץ נכנס מהחלון או מדלת אחרת כלשהי, סביר להניח שהוא לא הצליח להיכנס מהדלת הראשית ומסיקים מכך שהצילינדר איכותי והפורץ לא הצליח לפרוץ את הדלת ולפיכך לא מחליפים את הצילינדר לדלת, הסיבה שכדאי להחליף צילינדר לדלת אחרי כל פריצה ואין זה משנה באיזו דרך חדר הפורץ, סביר להניח שלפני הכל ניסה לפרוץ את המנעול של הבדלת הראשית, ניסיון פריצה בין אם צלח ובין אם לא, עלול לגרום לנזק רב לצילינדר ולפגוע ביעילותו, בנוסף לכך עלול הפורץ למצוא את המפתח הרזרבי, לצלמו או להטביע אותו על פלסטלינה ולשכפל אותו, גם אם נראה שהרע כבר מאחוריכם, פרצו לכם לבית, החליפו צילינדר לדלת באופן מיידי!
  3. כאשר המפתח נתקע בדלת – ברוב המקרים שבהם יתקע לכם המפתח בדלת, יהיו סימני אזהרה הרבה לפני שזה יקרה, למעשה כל קושי שישנו בעת נעילת הדלת מעיד על בעיה מסוימת שאם לא תיפתר סופו של הצילינדר יגיע מהר מאוד. מספיק שפעם אחת נתקע המפתח בדלת ואתם תלחמו להוציאו בכדי להרוס את מנגנון הנעילה או לפגוע ביעילותו במידה רבה. במידה והמפתח שלכם נתקע בדלת אל תתעסקו עם ניסיונות תיקון, הזמינו מנעולן מקצועי שיבדוק את הצילינדר ואת הנזק אשר נגרם לו, כמעט ברוב הפעמים תצטרכו להחליף את הצילינדר באחד חדש.
  4. כאשר יש קושי בנעילה ובפתיחת הדלת – כולנו מכירים את הדלת הזאת שלנו שרק צריך קצת להרים אותה בשביל לנעול, או רק מעט למשוך או לדחוף, או לנעול חצי סיבוב ואז למשוך ולהמשיך נעילה ועוד אי אילו שיטות שונות שמצאנו לנו כדי לנעול את הדלת הסוררת, מנעול שיש להילחם בו מרמז לכם שהצילינדר אינו עובד כשורה, במקרים כאלו מומלץ להזמין מנעולן בתל אביב שיבדוק את הדלת, את המנעול ואת הצילינדר, פעמים רבות הבעיה תיפתר בקלות, לעתים יומלץ לכם להחליף צילינדר לדלת.
  5. כאשר הנעילה ופתיחת הדלת קלה מידי – פעולת נעילת או פתיחת הדלת על ידי סיבוב המפתח בחור המנעול, כאמור, אינה אמורה להיות קשה מידי, יחד עם זאת כאשר הפעולה קלה מידי ויש תחושה שהמפתח מסתובב ללא כל התנגדות יתכן כי ישנה שחיקה במנגנון הנעילה ויש צורך בהחלפת הצילינדר לדלת. במקרים כאלו בהם הפעולה רכה, אנשים רבים אינם מודעים לכך שהצילינדר ככל הנראה סיים את חייו או לפחות קרוב לכך וממשיכים להתנהל כך, כמובן שזה אפשרי, אך חשוב להבין שבמצב כזה פורץ מיומן יכול לפרוץ את המנעול בקלות בתוך מספר שניות, הדבר הנכון הוא להזמין איש מקצוע, מנעולן מיומן שיבדוק את מנגנון הנעילה ויחליט אם יש להחליף צילינדר לדלת.
דילוג לתוכן